Om oss

KONTAKTA OSS

SPRÅKRÖR

Språkrör

Aida Badeli

aida.badeli@mp.se
Språkrör

Rebecka Forsberg

rebecka.forsberg@mp.se

KANSLI

Förbundssekreterare & kanslichef

Lovisa Berglund

070-732 58 61 lovisa@gronungdom.se
Verksamhetsutvecklare Väst

Cornelia Wennberg

cornelia@gronungdom.se
Verksamhetsutvecklare Väst

Erika Stacke

erika.stacke@mp.se
Verksamhetsutvecklare Stockholmsregionen

Hannah Svensson

hannah.svensson@mp.se
Verksamhetsutvecklare Syd (tjänstledig till januari)

Zozan Palonen Uzun

zozan.palonen.uzun@mp.se
Projektledare

Nora Sverredal

070-277 10 70 nora.sverredal@mp.se
Pressfrågor? Kontakta oss

Presskontakt

072-718 83 09

FÖRBUNDSSTYRELSE

Migration & lika rätt

Alexander Franzén

alexander@gronungdom.se
Internationell sekreterare | Utrikes & försvar

Alma Gunnarsson

alma.gunnarsson@gronungdom.se
Bostad & infrastruktur

Axel Lundholm Ericson

axel@gronungdom.se
Landsbygd & miljö

Elon Wissing

elon@gronungdom.se
Klimat & energi

Erik Wahlström

erik@gronungdom.se
Arbetsmarknad & ekonomi

Leon Mc Manus

leon@gronungdom.se
Utbildning & välfärd

Linn Borseman

linn@gronungdom.se
Förbundssekreterare

Lovisa Berglund

lovisa@gronungdom.se
Integration & jämställdhet

Paula Savina

paula@gronungdom.se

Riksvalberedningen

Sammankallande

Olivia Fransson

valberedning@gronungdom.se

Internationella Utskottet

International Secretary

Alma Gunnarsson

alma.gunnarsson@gronungdom.se
Member of the IC

Tove Ljungberg Haasum

tove@gronungdom.se
Vice Convener

Max Bonnier Eklund

max@gronungdom.se
Member of the IC

Joel Forsberg

joel.forsberg@gronungdom.se
Social Media Officer

Mathilda Palm

mathilda.palm@gronungdom.se